Bardzo udany Piknik Rodzinny w SOSW

Data: 23-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bardzo udany Piknik Rodzinny w SOSW

Ponad 500 osób wzięło udział 22 czerwca br. w Pikniku Rodzinnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Pile. Patronował mu starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte serca”.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest placówką oświatową dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W Ośrodku uczy się aktualnie 173 uczniów. Organizowane są też dla nich zajęcia: rewalidacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne oraz zajęcia artystyczne i sportowe. Ośrodek zajmuje się także wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka.

Piknik adresowany był do uczniów, rodziców, dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju, osób zainteresowanych placówką i przyjaciół Ośrodka. Była to pierwsza tego typu impreza, a jej pomysłodawcą był starosta Eligiusz Komarowski.

- Kilka tygodniu temu, będąc na spotkaniu z Radą Pedagogiczną i kadrą Ośrodka zaproponowałem zorganizowanie pikniku integracyjnego i dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli, a w szczególności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i wielu prywatnych firm, udało nam się zorganizować to przedsięwzięcie – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.Najważniejsze jest jednak to, że wspólnie daliśmy wiele radości tym dzieciom oraz ich rodzinom, a uśmiech na ich twarzach był dla nas najważniejszy.

- Chcieliśmy pokazać nasz Ośrodek wszystkim tym, z którymi na co dzień współpracujemy – rodzicom, naszym przyjaciołom i sponsorom – mówi Beata Balcerowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Głównym celem było pokazanie, iż nasz Ośrodek jest placówką przyjazną dzieciom i rodzicom a także tego, że nasi uczniowie chcą i potrafią się bawić oraz cieszyć życiem, tak samo jak ich pełnosprawni rówieśnicy.

Podczas spotkania starosta pilski Eligiusz Komarowski wręczył też specjalną nagrodę uczennicy III klasy tutejszego gimnazjum, Weronice Pałczyńskiej, która jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Weronika mogła zaprezentować swój talent zgromadzonym gościom.

Podczas pikniku było też wiele atrakcji dla całych rodzin jak gry i zabawy, zajęcia artystyczne, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych, przy czym każde dziecko otrzymywało własne bańki mydlane, maskotki i balony. Były również konkursy, między innymi rzuty do celu, gdzie nikt nie przegrywał i każde dziecko odchodziło z nagrodą. Atrakcją były walki bokserskie na mini ringu zorganizowane przez KS Sporty Walki Piła, pokazy motocyklowe i dogoterapia. Był również zamek dmuchany. Dzieci chętnie odwiedzały także stoisko Szkoły Policji oraz Komendy Powiatowej Policji. Wiele emocji wywołał również pokaz wojskowej grupy specjalnej oraz jej wyposażenia.

Dla wszystkich były kiełbaski z grilla, chips na patyku, pączki, ciasto, napoje i wata cukrowa. Imprezę uświetnił koncert zespołu muzycznego AM podczas, którego wszyscy się świetnie bawili.

- Organizacja tego pikniku nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie i wsparcie wielu osób – mówi Beata Balcerowicz, dyrektor SOSW. – W sposób szczególny chcę podziękować Stowarzyszeniu „Otwarte serca” i wszystkim pracownikom naszego Ośrodka oraz Radzie Rodziców. Dziękuję też Panu Staroście, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia oraz pracownikom Starostwa Powiatowego i Powiatowego Zarządu Dróg, którzy pomogli nam przygotować piknik. Dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom, bez których ta impreza nie byłaby możliwa.

Organizację Pikniku Rodzinnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wsparły następujące osoby i firmy: Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, „CHRUPEK” PPHU F.P.T. Miedzińscy Sp.j. w Złotowie, Cech Rzemiosł Różnych w Pile, Dowódca Garnizonu Piła mjr Mariusz Krawulski, Firma Produkcyjno-Handlowa „Rarytas” Grzegorz Kurzajczyk, Gym Factory Fitness & Squash w Pile, Klub Turystyki Motocyklowej „Husaria” Piła, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Szkoła Policji w Pile, Maria i Bronisław Rydwańscy, Hanna Stepnowska Piekarnia „Hania”, Wiesław i Janusz Dudek Piekarnia „Rogalik” w Trzciance, Stowarzyszenie „DOGonić Radość”, Stowarzyszenie Miłośników Motocykli „Stara Kuźnia” w Skórce, Stowarzyszenie Miłośników Munduru w Pile, Starostwo Powiatowe w Pile i Powiatowy Zarząd Dróg w Pile. DZIĘKUJEMY!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA