Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum

Data: 18-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum

18 czerwca br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum. Patronat nad konkursem sprawowali: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Pilski oraz Burmistrz Wyrzyska.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 347 uczniów kl. I, II i III z 14 gimnazjów powiatu pilskiego, którzy rozwiązywali 25-zadaniowy test. Do etapu finałowego zakwalifikowanych zostało 64 uczniów z najlepszymi wynikami. 14 maja w Gimnazjum w Osieku nad Notecią, zmierzyli się oni z pięcioma zadaniami otwartymi o zróżnicowanym stopniu trudności.

Nazwiska laureatów konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystości, która odbyła się dziś w Gimnazjum Osieku nad Notecią. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki ufundowane przez Powiat Pilski oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy w Śmiłowie, Philips Lighting Poland w Pile i Hjort Kundsen w Wysokiej. Gratulacje uczniom złożył też starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Oto laureaci VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum

Kategoria: klasy I

I miejsce - Oskar Walczak, Zespół Szkół nr 3 w Pile,

II miejsce – Jakub Urbańczyk, Zespół Szkół nr 2 w Pile,

III miejsce – Gabriela Bazimierowska, Zespół Szkół nr 3 w Pile.

Wyróżnienia: Piotr Domagalski, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Kajetan Granops, Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile; Igor Warszawski Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Kategoria: klasy II

I miejsce – Klaudia Kowalska, Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile,

II miejsce – Dawid Ślebioda, Zespół Szkół nr 1 w Pile,

III miejsce – Mikołaj Izban, Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Wyróżnienia: Daria Baczkowska, Zespół Szkól nr 2 w Pile; Adam Seyda, Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile; Jakub Leśniak, Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Kategoria: klasy III

I miejsce – Krzysztof Jaśkiewicz, Gimnazjum w Wyrzysku,

II miejsce - Paweł Błoch, Gimnazjum w Wysokiej,

III miejsce – Pola Jelińska, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Wyróżnienia: Aleksandra Patelska, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Zuzanna Adamek, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Anna Bulicz, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Specjalne nagrody, dla najlepszych uczniów z terenu gminy Wyrzysk, ufundowała również burmistrz Bogusława Jagodzińska. Otrzymali je: Jakub Wachowiak, kl. I Gimnazjum w Osieku nad Notecią, Natalia Senska, kl. II Gimnazjum w Wyrzysku, Krzysztof Jaśkiewicz, kl. III Gimnazjum w Wyrzysku.

Gratulujemy laureatom oraz organizatorom!