Zbieramy Krew dla Polski

Data: 17-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zbieramy Krew dla Polski

Już po raz dziewiąty Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Grupą Muszkieterów siecią sklepów Intermarche i Bricomarche realizują akcję „Zbieramy Krew dla Polski”. W Pile patronuje jej m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Akcja ma na celu aktywizację społeczności lokalnej przy jednoczesnym szerzeniu zasad humanitaryzmu wśród mieszkańców naszego regionu. W ramach akcji, dziś w Bricomarche w Pile, promowano krwiodawstwo.

- Miesiące letnie są okresem kiedy zapotrzebowanie na krew wzrasta ponieważ jest więcej wypadków na drogach a zainteresowanie oddawaniem krwi spada z uwagi m.in. na okres urlopowy – mówi Mirosław Welc, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pile.Warto pamiętać też, iż krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 roku życia ważący co najmniej 50 kg, i dzieje się to bez uszczerbku dla zdrowia.

Ponadto odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa przedmedycznego, a mieszkańcy mogli skorzystać też z pomiaru ciśnienia krwi. Prowadzona była także nauka technik samobadania piersi. Akcji towarzyszył rodzinny konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Zbieramy Krew dla Polski”.

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Zbieramy Krew dla Polski” odbędzie się w Pile 7 lipca przy Intermarche przy ul. Wyspiańskiego. Będzie ono połączone z otwartym poborem krwi.