Turniej Sportowo-Rekreacyjny Osób Niepełnosprawnych

Data: 15-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej Sportowo-Rekreacyjny Osób Niepełnosprawnych

Dziś odbył się VIII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyło w nim 14 drużyn reprezentujących warsztaty terapii zajęciowej, szkoły specjalne i z oddziałami integracyjnymi oraz środowiskowe domy samopomocy z całego regionu. Organizatorem zawodów był WTZ „Caritas” przy parafii św. Stanisława Kostki w Pile.

Zawody skierowane były do osób o małej sprawności fizycznej oraz osób poruszających się na wózkach. Celem turnieju było umożliwienie osobom niepełnosprawnym startu w prawdziwych zawodach sportowych, sportowa walka fair play oraz integracja. W zawodach uczestniczyły reprezentacje placówek z Piły, Wałcza, Złotowa, Wielenia, Trzcianki, Lipki, Ujścia, Leżenicy, Liszkowa i Rzadkowa.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce wywalczyła drużyna Środowiskowego Domu Samopomocy w Pile, II - miejsce WTZ Leżenica, III miejsce - WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Pile. Imprezę wsparł Powiat Pilski, a honorowy patronat sprawował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Gratulujemy uczestnikom i organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia!