Dziś czynny był Punkt Porad Zdrowotnych

Data: 02-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziś czynny był Punkt Porad Zdrowotnych

Dziś w Starostwie Powiatowym w Pile czynny był Punkt Porad Zdrowotnych. Była to wspólna inicjatywa Wydziału Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Aktywizacji Niepełnosprawnych oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. Punkt odwiedziło kilkadziesiąt osób, w tym Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu i Robert Judycki, radny Rady Powiatu w Pile.

Punkt został zorganizowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem oraz Światowego Dnia Bez Papierosa. W Punkcie Porad Zdrowotnych studenci Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Pile, pracownicy Starostwa i PSSE wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego krwi, badania zawartości glukozy we krwi, pomiary tkanki tłuszczowej w ciele oraz tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ponadto prowadzona była nauka techniki samobadania piersi.

Dodatkowo w Punkcie przyjmowane były ankiety zgłoszeniowe do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego, które wykonuje Szpital Specjalistyczny w Pile w ramach programu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa (więcej informacji na stronie www.zdrowie.powiat.pila.pl).