Modlitwa kolejarzy

Data: 27-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Modlitwa kolejarzy

Od złożenia kwiatów przed znajdującym się na dworcu PKP w Pile pomnikiem świętej Katarzyny rozpoczęły się obchody Diecezjalnego Święta Kolejarza. Uroczystość zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich oraz Koło Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” w Pile. Po chwili zadumy w sąsiedztwie pociągów, uczestnicy spotkania wraz z władzami powiatu i miasta przenieśli się do kościoła p.w. św. Stanisława Kostki, gdzie niedzielnej mszy świętej przewodniczył ksiądz Krzysztof Zadarko, biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

Obecni na spotkaniu kolejarze z nostalgią wspominali dawne czasy, ale również z nadzieją patrzą w przyszłość. Tym bardziej, że w Pile kolej zawsze będzie miała szczególne miejsce w sercach mieszkańców.