NIKE po raz 32.

Data: 13-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

NIKE po raz 32.

11 maja odbyła się 32. edycja Regionalnych Igrzysk NIKE 2016. Uczestniczyło w nich 68 zawodników z klas i szkół specjalnych z czterech powiatów północnej Wielkopolski – pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wągrowieckiego i złotowskiego. Imprezę wsparł Powiat Pilski, a patronat honorowy sprawowali - starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezydent Piły Piotr Głowski.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje: Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jastrowiu, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu oraz z terenu powiatu pilskiego – reprezentacja Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance i Gimnazjum w Wyrzysku.

- Podziwiam tych młodych ludzi oraz ich opiekunów i trenerów za ogromny wysiłek, który musieli włożyć w przygotowania do zawodowych, bo wiem jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to żeby osiągnąć sukces – mówi starosta Eligiusz Komarowski. – Oni muszą o wiele więcej pracować, niż ich pełnosprawni rówieśnicy, ale jest to też dla nich szansa na lepsze, sprawniejsze życie.

Zawodnicy startowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzutem piłeczką palantową, rzutem oszczepem i sztafecie. Zawody stanowiły eliminacje do Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce uczniów klas i szkół specjalnych, które odbędą się w Ostrzeszowie. Ich organizatorem było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni–Razem” w Pile.

Klasyfikacja ogólna

Dziewczęta starsze