Pamięci bohatera Westerplatte – śp. Bronisław Wilbika

Data: 12-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pamięci bohatera Westerplatte – śp. Bronisław Wilbika

Niech płynie pieśń w szeroki świat i głosi pokoleniom, że wyrastamy z ojczyzny tej, która nie gubi bohaterów…” - tymi ważnymi słowami z refrenu hymnu Klubu Szkół Westerplatte czwartkową uroczystość rozpoczął prezes klubu Adam Szatkowski. Na Cmentarzu przy ulicy Motylewskiej delegacje szkół wraz z pocztami sztandarowymi oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym umieszczeniu „Znaku Pamięci” na mogile Westerplatczyka śp. Bronisława Wilbika.  Obecni podczas uroczystości członkowie rodziny śp. Bronisława Wilbika przedstawili historię oraz wspomnienia westerplatczyka.

Była to znamienna uroczystość, która przypomina nam o naszych przodkach, którzy walczyli dla Polski. O tym jak ważna jest pamięć bohaterów, którzy oddawali życie za jedną ojczyznę, której na imię Polska mówił w swoim wystąpieniu Starosta Pilski Eligiusz Komarowski: - Pamiętamy o naszej historii. To bardzo ważne, gdyż naród, który przestaje pielęgnować swoja historię i pamiętać o niej, traci swoją tożsamość. Nasz bohater walczył o Polskę, która dla niego jak i innych żołnierzy miała zawsze jedno imię. Była wartością najwyższą.

​Organizatorem uroczystości byli: Klub Szkół Westerplatte oraz Szkoła im. Henryka Sucharskiego w Resku.