O rolniczych problemach

Data: 11-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O rolniczych problemach

Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Stefan Piechocki 10 maja br. wzięli udział w posiedzeniu Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, które połączone było ze spotkaniem z rolnikami gminy Szydłowo.

Podczas spotkania, które odbyło się w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie rozmawiano m.in. o ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o płatnościach bezpośrednich. Mówiono również o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich i programie „Młody rolnik”. Dużą dyskusję wywołała też kwestia dzierżawy i poddzierżawy ziemi. Podczas wtorkowego spotkania poruszono również zagadnienie zintegrowanej ochrony roślin, przez pryzmat produkcji pszczelarskiej. Posiedzenie zakończyło się dyskusją, wolnymi głosami i wnioskami, na które odpowiadali przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnych.