W galerii zgłoś się na badanie

Data: 06-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W galerii zgłoś się na badanie

Starosta pilski Eligiusz Komarowski zaprasza mieszkańców Powiatu Pilskiego do spotkań w pilskich galeriach handlowych, podczas których będzie można zgłosić się na bezpłatne badania profilaktyczne nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego.

Spotkania odbędą się w Atrium Kasztanowa - 8 maja 2016r. (niedziela) w godz. 14.00-18.00, w Galerii VIVO - 14 maja 2016r. (sobota) w godz. 14.00-18.00 oraz w Galerii Handlowej IBI - 28 maja 2016r. (sobota) w godz. 10.00-14.00. Podczas spotkań wykonywane będą podstawowe badania diagnostyczne - poziom cukru we krwi, poziom tkanki tłuszczowej i badania spirometryczne. Lekarz internista i pielęgniarki będą uczyć też samobadania piersi oraz udzielą fachowej porady. Ponadto będzie można zgłosić się na bezpłatne badania profilaktyczne, które wykonuje Szpital Specjalistyczny w Pile, w ramach projektu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski.

- Zachęcam mieszkańców do skorzystania z tej propozycji, ponieważ na miejscu będzie można - poprzez złożenie ankiety - zgłosić się na odpowiednie badanie bądź badania  – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.Do udziału w badaniach profilaktycznych nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego, tym bardziej, że są one całkowicie darmowe, a w razie potrzeby zapewniamy pacjentom spoza Piły, bezpłatny transport. Z takiej okazji należy skorzystać!

Wszystkie ankiety wypełnione w galeriach, zostaną dostarczone do Szpitala Specjalistycznego w Pile, gdzie weryfikować je będzie lekarz internista. Pacjenci zostaną powiadomieni czy zostali zakwalifikowani na badania. W przypadku pozytywnej weryfikacji pacjent umawiany jest na dogodny termin oraz informowany o możliwości skorzystania z bezpłatnego transportu.

Agnieszka Matusiak