Rekord pobity!!!

Data: 03-05-2016    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Rekord pobity!!!

UdaÅ‚o siÄ™! DziÅ› pobiliÅ›my rekord Guinnessa w jak najwiÄ™kszej liczbie osób niosÄ…cych flagÄ™ jednoczeÅ›nie. ByÅ‚o nas ponad 2500 osób! DziÄ™kujemy!

- DziÄ™kujÄ™ wszystkim uczestnikom, mieszkaÅ„com PiÅ‚y i caÅ‚ego powiatu pilskiego, którzy dzisiaj wziÄ™li udziaÅ‚ w biciu rekordu - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.DziÄ™kujÄ™ też wszystkim osobom zaangażowanym w organizacjÄ™ tego wyjÄ…tkowego przedsiÄ™wziÄ™cia - ze Stowarzyszenia Biegaczy Gminy SzydÅ‚owo, Starostwa Powiatowego w Pile, Gminy PiÅ‚a, dziesiÄ…tkom wolontariuszy, strażakom, policjantom, straży miejskiej, sÅ‚użbom medycznym. To, że udaÅ‚o siÄ™ dziÅ› pobić ten rekord, to nasz wspólny sukces!

- Brawo Wy – mówiÅ‚a Beata DudziÅ„ska, zastÄ™pca prezydenta PiÅ‚y.Jestem pod wrażeniem tego jak wielu nas tu dzisiaj przyszÅ‚o. DziÄ™kujÄ™ Wam za to!

- JesteÅ›my rekordzistami Guinnessa w jak najwiÄ™kszej liczbie osób niosÄ…cych flagÄ™, w koÅ„cu udaÅ‚o nam siÄ™ pobić rekord ustanowiony w 2014 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – mówi Tobiasz WiesioÅ‚ek, pomysÅ‚odawca przedsiÄ™wziÄ™cia, ze Stowarzyszenia Biegaczy Gminy SzydÅ‚owo. - Aby pobić rekord musiaÅ‚o nas być 2140 osób. MieliÅ›my przygotowane 2500 opasek i dla wszystkich ich nie starczyÅ‚o! DziÄ™kujÄ™ wszystkim za obecność i patriotyczny nastrój!

ByÅ‚a to druga próba bicia rekordu Guinnessa w Pile na jak najwiÄ™kszÄ… liczbÄ™ osób niosÄ…cych flagÄ™ jednoczeÅ›nie. Pierwsza, w której wzięło udziaÅ‚ ok. 1500 osób, odbyÅ‚a siÄ™ 11 listopada 2015r. Wtedy jej uczestnicy nieÅ›li flagÄ™ o dÅ‚ugoÅ›ci 400 metrów. Tym razem flaga miaÅ‚a dÅ‚ugość 600 metrów. MateriaÅ‚ zakupiÅ‚o Starostwo Powiatowe w Pile, a uszyli jÄ… pracownicy i podopieczni Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w Rzadkowie.

Rekord, aby mógÅ‚ być uznany za oficjalny, musi być jeszcze zatwierdzony przez komisjÄ™ w Londynie, na podstawie nagraÅ„ filmowych z dzisiejszego wydarzenia.

Dziękujemy za Waszą obecność!

Agnieszka Matusiak

Zapisz siÄ™ na newsletter