Ukłony dla pracowników socjalnych

Data: 26-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ukłony dla pracowników socjalnych

Przedstawiciele wszystkich zakątków powiatu pilskiego wzięli udział w zorganizowanych w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. Wydarzenie miało wymiar szczególny, bowiem połączono je z jubileuszem dwudziestolecia Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile. Prezentacja dorobku instytucji, ubogacona pokazem historycznych zdjęć, wzbudziła duże zainteresowanie wśród obecnych na uroczystości. Ponadto gościom spodobał się spektakl Grupy Teatralnej z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ujściu, która w bardzo zajmujący sposób przedstawiła opowieść o Małym Księciu. Nie można zapomnieć o występie zespołu Rytmik Band, dowodzonego przez Romana Rerka – minikoncert w wykonaniu grupy rozpoczął spotkanie.

- Pewien mądry człowiek napisał kiedyś, że dobro nie jest pisane na twarzy – dobro jest światłem w sercu. Dziś swoje święto mają osoby, które niosą dobro po cichu, bez rozgłosu. To właśnie Państwo dzielą się swoim sercem z potrzebującymi bez czekania na oklaski, powinszowania czy premie. Pracujecie dla innych, bo czujecie, że tak po prostu trzeba. Wasze nieustanne wsparcie jest może mało medialne, ale niezwykle potrzebne – powiedział w swoim przemówieniu Starosta Pilski Mirosław Mantaj. Wiele ciepłych słów pod adresem pracowników socjalnych wypowiedział też senator Mieczysław Augustyn, pierwszy Dyrektor DPS w Pile. Dla niego było to również osobiste święto. Parlamentarzysta, wraz z władzami powiatu, Starostą i Przewodniczącym Rady Marianem Martenką, podziękował na scenie dziewięciu pracownikom, którzy są zatrudnieni w Domu od początku jego istnienia: Dorocie Urbańskiej, Barbarze Świergosz, Krystynie Krajewskiej, Jolancie Kieruj, Elżbiecie Utecht, Łucji Borowik, Arlecie Palacz, Krystynie Świetlickiej i Ryszardowi Gawłowi. Ponadto gratulacje za działalność na rzecz rozwoju pomocy społecznej w powiecie pilskim otrzymali pracownicy powiatowych jednostek organizacyjnych.

Spotkanie w MDK poprzedziło otwarcie zmodernizowanej części Domu Pomocy Społecznej w Pile. Z kolei równolegle z uroczystością, w holu Domu Kultury, odbywały się Targi Rzeczy Pięknych, wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami.

Wyróżnieni pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej:

Zofia Staniszewska - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile
Sylwia Kozera - Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie
Marcin Lipski - Dom Pomocy Społecznej w Pile
Michał Święch - Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie
Barbara Brzezińska - Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie
Teresa Dobosz - Dom Pomocy Społecznej w Dębnie
Anna Thomas - Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Pile
Joanna Soter - Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Pile
Wioletta Bodetko - Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Pile
Emilia Grzybowska - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Liszkowie
Weronika Chara - Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” w Pile