Obradował zarząd

Data: 07-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obradował zarząd

6 kwietnia obradował Zarząd Powiatu w Pile. Po raz pierwszy, pod przewodnictwem starosty Eligiusza Komarowskiego.

Zarząd na ostatnim posiedzeniu analizował m.in. informacje z działalności za ubiegły rok przedłożone przez Powiatowy Związek Spółek Wodnych, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Rejonowy Oddział w Pile. Zostały one wysoko ocenione i skierowane do analizy radnym Rady Powiatu.

Ponadto zarząd zadecydował o udzieleniu wsparcia finansowego Pilskiemu Klubowi Modelarzy Lotniczych na organizację cyklu imprez modelarskich Piła CUP, które odbywać się będą od 24 kwietnia do 30 czerwca w Pile. Decyzją zarządu, dofinansowanie otrzyma też Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Shotokan „UNSU” w Pile, na udział reprezentacji powiatu pilskiego w XVII Pucharze Karate-do W.S.I. Poland, który odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Wałczu. Zarząd przychylił się także do wniosku Pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i zadecydował o dofinansowaniu transportu, zakwaterowania i wyżywienia uczniów, którzy będę uczestniczyć w „Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych” – Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Łodzi.

Zarząd Powiatu w Pile podjął też uchwałę w sprawie przeznaczenia do sprzedaży w drodze przetargu i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości położonej w Pile przy al. Wojska Polskiego 49b, zabudowanej budynkiem warsztatowym. Powierzchnia nieruchomości  wynosi 698 m2, a powierzchnia użytkowa 264,53 m2. Cena nieruchomości to 204 tys. złotych, ustanowienie służebności drogowej - 16 605 zł. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren, na którym znajduje się nieruchomość, przeznaczony jest pod usługi ochrony zdrowia i usługi różne.

Agnieszka Matusiak