Radzili po raz ostatni

Data: 26-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Radzili po raz ostatni

Kadencja Powiatowej Rady Zatrudnienia w Pile dobiegła końca w czwartek. Podczas spotkania w siedzibie firmy Grapil Starosta Pilski Mirosław Mantaj podziękował osiemnastu członkom Rady z przewodniczącą Grażyną Sobieraj na czele, którzy przez ostatnie cztery lata społecznie wspierali organy Powiatu w zakresie polityki rynku pracy. Nowe gremium doradcze rozpocznie swoją działalność na początku przyszłego roku.

Powiatowa Rada Zatrudnienia ma na celu między innymi: inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego zatrudnienia w powiecie, ocenę racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy, jak również wydawanie opinii w sprawach dotyczących kierunków kształcenia czy szkolenia zawodowego. Członków Rady powołuje Starosta Pilski spośród działających na terenie powiatu organizacji i jednostek zajmujących się problematyką rynku pracy.