Świąteczny kiermasz w Starostwie

Data: 15-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Świąteczny kiermasz w Starostwie

W Starostwie Powiatowym w Pile 15 marca br. odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Dochód ze sprzedaży ma być przeznaczony na organizację Dnia Dziecka w tej placówce.

Na kiermaszu można było nabyć prace wykonane podczas zajęć w zespołach terapeutyczno-edukacyjnych oraz w grupach w internacie. Ozdoby wykonane zostały z różnych materiałów m.in. z gliny, masy solnej, papieru, drewna oraz w różnych technikach jak np. dequpage, origami i quilling. Były  też wyroby cukiernicze z pracowni „Praktyczna gosposia” – sernik i mazurki.

Kiermasz został przygotowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile wspólnie z działającym przy Ośrodku Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte serca”. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka w tej placówce.