Mapy, jakich mało

Data: 22-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mapy, jakich mało

Podczas konferencji prasowej, która dziś przed południem odbyła się w pilskim Starostwie, światło dzienne ujrzał wyjątkowy serwis. Mowa o unikalnym w skali regionu serwisie publikującym w internecie dane powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, dostępnym pod adresem: www.epodgik.powiat.pila.pl. Innym, uruchomionym w ostatnich dniach i prezentowanym na spotkaniu portalem była elektroniczna mapa powiatu pilskiego: www.pilskie.e-mapa.net. Odnośniki do obu nowości można też odnaleźć na stronie internetowej: www.powiat.pila.pl.

Gospodarzami konferencji byli Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Geodeta Powiatowy Edmund Plichta, którzy przedstawili najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania portali oraz zaprezentowali sposób, w jaki można z nich korzystać. Serwis geodezyjny przeznaczony jest przede wszystkim dla wykonawców i firm planujących specjalistyczne prace w powiecie pilskim. Bez wątpienia jego uruchomienie nieporównywalnie przyspieszy pozyskiwanie danych, potrzebnych geodetom do rozpoczęcia działania. Aby korzystać z tego serwisu, należy przejść proces rejestracji poprzez złożenie odpowiedniego  wniosku i uiszczenie wymaganych opłat. Z kolei mapa powiatu powstała z myślą o wszystkich zainteresowanych, bez wyjątku i jest darmowa. Oba portale są na bieżąco aktualizowane i uzupełniane, przez co każdego dnia stają się coraz atrakcyjniejsze dla odbiorców. Zapraszamy do korzystania!