Mieszkańcy osiedla Koszyce z podziękowaniami

Data: 22-01-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mieszkańcy osiedla Koszyce z podziękowaniami

W Starostwie Powiatowym w Pile, 22 stycznia br., gościli przedstawiciele mieszkańców i Rady Osiedla Koszyce w Pile z podziękowaniami za działania w sprawie procedowania inwestycji związanej z budową masztu telefonii komórkowej na Zielonej Dolinie.

Eligiusz Komarowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile: - Od samego początku jako osoba odpowiedzialna  za Wydział Architektury i Budownictwa, który procedował sprawę wydania pozwolenia na budowę masztu, wnikliwie analizowałem wszystkie aspekty prowadzonego postępowania – mówi - Wsłuchiwałem się  również  w argumenty mieszkańców Zielonej Doliny. Byłem obecny także podczas protestu mieszkańców bezpośrednio na terenie przylegającym do działki, na której miał stanąć maszt. Pomimo zapewnień, iż inwestor zrezygnował z budowy masztu, uważam, że mieszkańcy powinni cały czas przyglądać się procedurze wszczętej z wniosku Polkomtela, a procedowanej przez prezydenta Piły, dotyczącej  wydania  decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację tego przedsięwzięcia. Na dzień dzisiejszy, mimo zapewnień iż inwestor zrezygnował z budowy masztu, postępowanie trwa i nie zostało zakończone. Formalnie zatem sprawa uzyskania decyzji środowiskowej lub stwierdzenia przez Prezydenta Piły, iż uzyskanie jej nie jest konieczne, jest przedmiotem postępowania w Urzędzie Miejskim w Pile.