Kolejne inwestycje zakończone

Data: 19-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejne inwestycje zakończone

O nowe chodniki wzbogacili się mieszkańcy dwóch gmin powiatu pilskiego. Jak informuje Krzysztof Tomczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile, roboty zakończono w ubiegłym tygodniu, a dotyczyły one inwestycji w Grabównie oraz w Kaczorach.

Chodnik w Grabównie kosztował około 55 tys. zł i powstał dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasteczko Krajeńskie. Został on zbudowany w sąsiedztwie drogi powiatowej nr 1182P, od skrzyżowania z drogą krajową nr 10 do skrzyżowania z drogą gminną. Jednocześnie wykonano zatokę autobusową wraz z chodnikiem oraz zjazdy do posesji.

W Kaczorach pracami objęto gruntowny remont chodnika położonego wzdłuż ulicy Chodzieskiej o długości 210 metrów. Oprócz położenia nowej nawierzchni, wykonano również zjazdy. Inwestycję wyceniono na niemal 39 tys. zł, z czego połowę opłaciła Gmina Kaczory.