Dwunasta edycja rozpoczęta

Data: 15-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dwunasta edycja rozpoczęta

Od konkursu dla uczniów szkół podstawowych rozpoczął się powiatowy etap XII Olimpiady Ekologicznej, zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. W czwartek rano czterdziestoosobowa reprezentacja uzdolnionej młodzieży z całego powiatu rozpoczęła w Sali Sesyjnej Starostwa zmagania z niełatwym testem. Wczesnym popołudniem swój sprawdzian mieli znawcy ekologii ze szkół średnich. Konkurs dla gimnazjów odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Najlepsi uczestnicy powiatowej Olimpiady otrzymają prawo występu w kolejnym etapie, który zaplanowano na 27 listopada. Wówczas konkurencja będzie silniejsza, bowiem wystąpią w nim również reprezentanci powiatów: wągrowieckiego, chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego i złotowskiego.

Zwycięzcy powiatowego etapu Olimpiady Ekologicznej

Szkoły podstawowe: