O środkach z PROW

Data: 09-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O środkach z PROW

Środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 są szansą na poprawę infrastruktury i warunków życia na wsiach. Na ten temat rozmawiano 9 grudnia br. w Pile, również w Starostwie Powiatowym w Pile, gdzie gościł wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Podczas spotkania omawiano m. in. możliwości wsparcia inwestycji na obszarach wiejskich ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Urząd, dysponując środkami unijnymi w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, może współfinansować m.in. inwestycje drogowe czy też inicjatywy społeczne realizowane przez Lokalne Grupy Działania. Środki z PROW mogą stanowić ważny zastrzyk finansowy dla budżetów samorządowych. - Staramy się sięgać po środki unijne, o ile to tylko możliwe ponieważ każde wsparcie z zewnątrz, jest dla naszego powiatu bezcenne – mówi wicestarosta pilski Stefan Piechocki.  W przyszłym roku, przy wsparciu środków z PROW, zamierzamy modernizować drogę Kruszki - Kijaszkowo.

W ramach inwestycji planuje się modernizację tej drogi na długości 3,6 km. Projekt obejmuje budowę drogi dwujezdnej o szerokości 5,5 m z poboczami i zjazdami do posesji oraz pól. Ponadto w miejscowości Kruszki przewidziano budowę chodnika dla pieszych. - Inwestycja będzie prowadzona na terenie dwóch gmin Wysoka i Łobżenica, stąd też niezbędna jest ścisła współpraca między nami – dodaje wicestarosta Stefan Piechocki.