Nowe wyposażenie pilskich strażaków

Data: 20-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe wyposażenie pilskich strażaków

20 listopada odbyła się uroczystość otwarcia obiektu komory dymowej przy Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 PSP w Pile oraz przekazania siedmiu nowoczesnych pojazdów specjalistycznych i ratowniczko – gaśniczych. Powiat Pilski dofinansował nowe wyposażenie strażaków w wysokości  blisko 320 tys. złotych.

- Zaufanie społeczne, którym cieszy się straż pożarna - zarówno zawodowa jak i ochotnicza - nie wynika z przypadku. Tradycja, zaangażowanie i poświęcenie zawsze przyświecały braci strażackiej. Działania wspierające, zwłaszcza te dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas akcji ratujących życie i mienie, nie są żadną łaską dla strażaków, to jest obowiązek państwa polskiego i polskich samorządów - mówi starosta pilski Franciszek Tamas.

W komorze dymowej strażacy będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie technik pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniach ochronnych. Na jej potrzeby zaadaptowano pomieszczenia dawnego warsztatu. Jej całkowity koszt wyniósł 1,2 mln złotych. Wartość dofinansowania z budżetu Powiatu Pilskiego stanowi prawie 120 tys. złotych.

W bieżącym roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciła się także o siedem nowych pojazdów, których wartość wynosi ponad 4,2 mln złotych. Są to samochody ratownictwa chemiczno-ekologicznego, wodnego i wysokościowego, quad do prac w trudnym terenie, ciężki samochód gaśniczy, średni samochód gaśniczy oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Zakupy nowych pojazdów Powiat Pilski dofinansował kwotą blisko 200 tys. złotych.