Żegnani owacjami na stojąco

Data: 12-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Żegnani owacjami na stojąco

"Ten Chór to nasz „towar eksportowy”  - mówił niejeden raz w sobotni wieczór Starosta Pilski Mirosław Mantaj. Podobnego zdania byli chyba wszyscy, którzy dotarli do Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. O tym, że koncert Wyrzyskiego Chóru Męskiego pod dyrekcją Piotra Jańczaka  - bo o nim mowa – przypadł słuchaczom do gustu, świadczyły niekończące się brawa i bisy, których publiczność się domagała.

Występ Chóru był pierwszą częścią powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Koncert połączono z promocją nowej płyty zespołu „Wojenka cudna Pani”. Tego dnia artyści śpiewali utwory pochodzące właśnie z niedawno wydanego nagrania. A że śpiewali wspaniale, płyty znikały równie szybko jak rogale, którymi obecni raczyli się po zakończeniu muzycznego spektaklu. To był bardzo dobry wieczór.