W Ujściu też świętowali

Data: 12-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Ujściu też świętowali

W wyjątkowej scenerii – wieczorową porą, przy akompaniamencie orkiestrowej muzyki, w obecności Jednostki Wojskowej z Mirosławca – Narodowe Święto Niepodległości uczcili mieszkańcy Gminy Ujście. W piątek najpierw sprawowano uroczystą Mszę Świętą w kościele p.w. św. Mikołaja, po czym dalsze obchody przeniosły się pod Pomnik Powstańca Wielkopolskiego. Tam obecni wysłuchali Apelu Poległych oraz byli świadkami zawsze poruszającej salwy honorowej. Chwilę później pomnik utonął w biało – czerwonych wiązankach.

Kwiaty złożyli również Przewodniczący Rady Powiatu Marian Martenka i Starosta Pilski Mirosław Mantaj. Dalszą część święta celebrowano w Ujskim Domu Kultury, gdzie program słowno – muzyczny przygotowali uczniowie miejscowego Gimnazjum.