Niepodległościowo w Miasteczku

Data: 09-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niepodległościowo w Miasteczku

Nie tylko składanie wiązanek, ale też uroczystość otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci towarzyszyły rozpoczętym dziś obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Miasteczku Krajeńskim. Z zaproszenia Wójta Gminy Tadeusza Dąbrowskiego skorzystał między innymi Starosta Pilski Mirosław Mantaj.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, odprawioną z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Patrona Publicznego Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim (szkole patronuje Stanisław Staszic). Następnie przemaszerowano na odrestaurowany plac przy pomniku ku czci Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę. Tam, po złożeniu kwiatów i okolicznościowych wystąpieniach, nastąpiła bardzo radosna uroczystość dla najmłodszych mieszkańców Gminy – otwarcie nowego placu zabaw.

Dalszą część obchodów zaplanowano na niedzielne popołudnie: o godz. 17:00 w Gminnym Domu Kultury odbędzie się okolicznościowa wieczornica, połączona z niezaprzeczalną atrakcją każdego niepodległościowego wydarzenia – degustacją wyśmienitych rogali.