Powiat chce przystąpić do programu integracji i aktywizacji społeczno-zawodowej

Data: 26-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat chce przystąpić do programu integracji i aktywizacji społeczno-zawodowej

Zarząd Powiatu w Pile pozytywnie zaopiniował projekt uchwały Rady Powiatu w Pile w sprawie przystąpienia Powiatu Pilskiego do realizacji projektu pozakonkursowego pn. „Integracja i aktywizacja społeczno-zawodowa osób z terenu województwa wielkopolskiego”. Program realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W ramach naboru, mogą być realizowane projekty z zakresu wsparcia działań, mających na celu integrację i aktywizację społeczno-zawodową osób, rodzin/grup/środowisk zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, przez wykorzystanie instrumentów aktywizacji zawodowej, edukacyjnej, zdrowotnej, społecznej oraz na działania o charakterze środowiskowym (wyłącznie przy jednoczesnym zastosowaniu instrumentów aktywizacji zawodowej, społecznej lub edukacyjnej).

Stronami umowy o dofinansowanie projektu po jednej stronie będą Wielkopolski Urząd Pracy w Poznaniu (działający w imieniu samorządu wojewódzkiego), z drugiej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile działające w imieniu Powiatu Pilskiego. Maksymalna wartość projektu w latach 2016-2017 wyniesie 2 mln zł z czego 15% stanowić będzie wkład własny w maksymalnej wielkości 300 tys. zł. Przewidywana wartość projektu to 900 tys. zł (w tym 135 tys. zł wkładu własnego) w 2016r. oraz 1 100 tys. zł (w tym 165 tys. zł wkładu własnego) w roku 2017.

Do złożenia wniosku o dofinansowanie i zawarcia umowy konieczne jest uzyskanie zgody Rady Powiatu w Pile.

Agnieszka Matusiak

Asystent Starosty