Powiat kontra Miasto

Data: 16-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat kontra Miasto

Rok temu Miasto gratulowało Powiatowi zwycięstwa, tym razem role się odwróciły. W rozegranym 16 września br. tradycyjnym spotkaniu piłkarskim między Powiatem Pilskim i Miastem Piła zwyciężyli nasi goście. Wynik meczu 3:2 to najlepszy dowód na zaciętość widowiska.

Zdaniem obserwatorów, poziom gry był wysoki, a interesujące akcje pod obiema bramkami można by liczyć w tuzinach. Co warte podkreślenia, ten pasjonujący mecz odbył się w atmosferze fair play. Wiele dobrego można powiedzieć też o żywiołowo reagującej publiczności. Kibice, wśród których nie zabrakło starosty pilskiego Franciszka Tamasa, nie tylko dopingowali piłkarzy, ale również brali czynny udział w licytacji na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Obecni na imprezie mieszkańcy oraz ich opiekunowie nie kryli radości z efektów aukcji, ponieważ udało się zebrać największą kwotę w historii dotychczasowych rozgrywek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla podopiecznych DPS.

Puchar powrócił do Miasta, a rewanż już za dwanaście miesięcy.

***

Drużyna piłkarska Powiatu Pilskiego (w kolejności alfabetycznej): Sebastian Adamski, Rafał Badura, Marcin Bazelak, Artur Bąk, Tomasz Bednarek, Przemysław Jarecki, Eligiusz Komarowski, Łukasz Korbeń, Szymon Kruszka, Arkadiusz Kubich, Dawid Łasa, Michał Miszczak, Krzysztof Pabich, Jędrzej Panglisz, Przemysław Pochylski, Tomasz Pochylski, Maciej Reinke, Jacek Sikorski, Jarosław Wojciechowski.

Wojciech Dróżdż

Zdjęcia: Robert Judycki