Coraz bliżej budowy Ośrodka Radioterapii w Pile

Data: 17-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Coraz bliżej budowy Ośrodka Radioterapii w Pile

Rada Społeczna Szpitala Specjalistycznego w Pile, pod przewodnictwem starosty pilskiego Franciszka Tamasa, pozytywnie zaopiniowała wniosek dyrektora szpitala o zaciągnięcie kredytu w wysokości 6 milionów złotych na budowę Ośrodka Radioterapii w Pile. Posiedzenia Rady odbyło się 15 września br.

Szpital Specjalistyczny w Pile wraz ze Starostwem Powiatowym w Pile, Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Gminą Piła jest sygnatariuszem porozumienia w sprawie budowy Ośrodka Radioterapii.

- Aby zabezpieczyć środki na sfinansowanie tej inwestycji niezbędne jest pozyskanie kapitału zewnętrznego w formie kredytu. Jest to kwota 6 milionów złotych. Zależy nam na jak najkorzystniejszych warunkach kredytu, takich jak choćby okres kredytowania 10 lat, okres karencji w spłacie 24 miesiące., dlatego też szpital wyłoni kredytodawcę w drodze przetargu – mówi Franciszek Tamas, starosta pilski.

Pozyskane środki pozwolą na rozpoczęcie procedury przetargowej związanej z realizacją inwestycji.

- Pozyskane środki zostaną przekazane bezpośrednio na adaptację pomieszczeń byłej stołówki na potrzeby utworzenia Oddziału Nefrologicznego wraz ze Stacją Dializ. Będzie to ok. 10 łóżek dla pacjentów oraz 17 stanowisk dializacyjnych. Ponadto zamierzamy utworzyć oddział onkologiczny a także musimy zaadaptować inne pomieszczenia na potrzeby biblioteki i działu techniki medycznej oraz – mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Ponadto Rada Społeczna pozytywnie zaopiniowała zmiany w regulaminie organizacyjnym szpitala oraz na wniosek przewodniczącego, zobowiązała dyrektora placówki do przygotowania kompleksowej koncepcji gospodarowania terenami szpitala, na których znajdują się garaże.

Agnieszka Matusiak