16 września obradował Zarząd Powiatu

Data: 17-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

16 września obradował Zarząd Powiatu

Zarząd Powiatu w Pile zadecydował m. in. o przekazaniu 21.000zł na potrzeby Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej. Pieniądze te zostaną przekazane na remont dachu stolarni w Białośliwiu a także na zakup akumulatorów i farb niezbędnych do malowania lokomotywy spalinowej LYD2. Ponadto Zarząd Powiatu podjął decyzję o o przekazaniu 54.000zł (w ramach wydatków majątkowych), na remont chodnika wraz ze zjazdami do posesji przy drodze powiatowej w miejscowości Tłukomy w gminie Wysoka.

Zarząd Powiatu ponadto odniósł się do interpelacji radnego Kazimierza Sulimy, złożonej na sesji Rady Powiatu 27 sierpnia 2015r., w sprawie zatoki i pętli autobusowej przy ul. Topolowej w Dolaszewie w gminie Szydłowo. Mając na uwadze społeczną potrzebę funkcjonowania przestanku autobusowego we wskazanej lokalizacji Zarząd Powiatu zaproponuje zorganizowanie spotkania z udziałem Wójta Gminy Szydłowo oraz przedstawiciela Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile.

Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd podjął również uchwałę w sprawie dofinansowania w wysokości 5.372zł zakupu komputerów i monitorów na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Pile, dofinansowania w wysokości 4.000zł zakupu sprzętu sportowego stanowiącego nagrody dla laureatów XVI Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego organizowanej przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy oraz wsparciu finansowym w wysokości 5.000zł Gali Boksu i K1, którą 26 września organizuje Klub Sportowy Sporty Walki Piła. Dodatkowe wsparcie, 33.200zł, otrzymała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile. Środki te zostaną przeznaczone na dokończenie realizacji projektów „Książka jest OK” i ”Książka do zjedzenia” oraz na zakup zbiorów multimedialnych i prasy specjalistycznej.

Ponadto Zarząd przychylił się do wniosku dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile w sprawie podziału na grupy w języku angielskim w klasie III b w zawodzie technik ekonomista (klasa liczy 23 osoby) a także podjął uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami z ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Agnieszka Matusiak