Biegowy rewanż

Data: 07-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biegowy rewanż

Cztery miesiące po maratonie w Kassel, na który wybrało się kilku zaproszonych przez powiat Schwalm – Eder przedstawicieli ziemi pilskiej, przyszedł czas na rewizytę. Tym razem goście z partnerskiego powiatu, z okazji 25. Półmaratonu Philipsa, przyjechali do Piły. Zanim odbyło się wielkie ściganie ulicami miasta, do miłego spotkania z władzami powiatu oraz przedstawicielami klubu biegowego 4RUN doszło w sąsiedztwie Jeziora Piaszczystego.

Niespełna dwa dni później rozpoczął się jubileuszowy bieg, którego jednym ze sponsorów od lat jest również Powiat Pilski. Rekordowej liczbie zawodników (około 3300 osób!) nie przeszkadzał deszcz. Wprost przeciwnie – uczestnicy  chwalili sobie aurę, która umożliwiła wielu biegaczom poprawę życiowych rekordów.

Goście z Niemiec, pracujący na co dzień w starostwie powiatowym w Hombergu, także byli bardzo zadowoleni z udziału w imprezie. W ich przypadku na bieganiu się nie skończyło – nasi zachodni sąsiedzi spędzili weekend aktywnie, poznając urokliwe zakątki naszego powiatu, zwłaszcza w gminie Łobżenica.