Ciągniki będą mogły jeździć obwodnicą!

Data: 04-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ciągniki będą mogły jeździć obwodnicą!

Są efekty sierpniowego spotkania wicestarosty pilskiego Stefana Piechockiego z szefostwem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pierwszego września na adres władz powiatu dotarło pismo, sygnowane przez Ryszarda Sikorę, dyrektora GDDKiA w Poznaniu. Z treści dokumentu wynika, że kierowcy ciągników rolniczych otrzymają zgodę (na razie czasową, do końca 2018 roku) na poruszanie się po fragmencie pilskiej obwodnicy od skrzyżowania dróg krajowych nr 10 i 11 z ulicą Bydgoską do skrzyżowania drogi nr 11 z ulicą Wawelską. Należy podkreślić, że na wskazanym odcinku drogi będzie można poruszać się z prędkością nie mniejszą niż 30 kilometrów na godzinę.

Kwestia umożliwienia przejazdu ciągników obwodnicą była szczególnie istotna dla inwestorów związanych z podstrefą ekonomiczną w Pile. Dzięki wydanej zgodzie, transport towarów do działających tam przedsiębiorstw będzie znacznie mniej uciążliwy niż dotychczas.