Kolejka z myślą o dzieciach

Data: 02-07-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejka z myślą o dzieciach

Podczas sobotniego Zlotu Miłośników Kolejek Wąskotorowych w Białośliwiu wiele atrakcji czekało również na najmłodszych. W oczekiwaniu na przejazd prawdziwą kolejką dzieci budowały i malowały własny pociąg z… kartonów. Trzeba przyznać, że efekt robił wrażenie. Ponadto w plenerowej bibliotece można było poczytać książki, zorganizowano też wystawę prac młodych artystów ze szkół podstawowych powiatu pilskiego – laureatów konkursu plastycznego „Walizka marzeń”.

Kilka zdań o wspomnianej „Walizce”. Pomysłodawcy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile oraz Gabinet Starosty, otrzymali 59 prac z Piły, Wysokiej, Miasteczka Krajeńskiego, Białośliwia, Osieka, Szydłowa, Wyrzyska i Brzostowa. Każda z nich nawiązywała do historii naszej wąskotorówki. Najwyżej oceniono prace Anny Belki z Osieka oraz uczniów z klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile. Obecnie dzieła laureatów znajdują się na parterowym holu budynku Starostwa. Zachęcamy do odwiedzin!