Aktorzy na scenie w Kaczorach

Data: 01-07-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Aktorzy na scenie w Kaczorach

O przepustki do Tarnogrodu, gdzie rokrocznie odbywa się Ogólnopolski Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, starało się dziewięć grup, które w tym celu dotarły do Kaczor. Przegląd aktorskich umiejętności przybyłych gości odbył się w niedzielę, 28 czerwca. Miejsce spotkania: scena Gminnego Ośrodka Kultury.

Może trudno w to uwierzyć, ale kaczorski Sejmik zorganizowano już po raz 32. Kilkugodzinne prezentacje spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widowni. Wiemy też, kto wkrótce pojedzie na Lubelszczyznę. W Tarnogrodzie zaprezentują się: Zespół Teatralny „Zbierańce” z Gościcina (województwo pomorskie, spektakl pod nazwą „Gwiżdże w gminie Wejherowo”), Teatr Obrzędowy „Lubominianki” z Boniewa (województwo kujawsko – pomorskie, spektakl: „Najświętsza Panienko, w Tobie nadzieja”) oraz Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego (województwo wielkopolskie, przedstawienie „Purtelam”).

Wśród występujących był również Zespół Teatralny „Artgim” z Kaczor, który zaprezentował „Balladynę”. Spektakl w wykonaniu gospodarzy spotkania wyreżyserowała Magdalena Martenka.

Imprezę wsparł finansowo Powiat Pilski.