Sukces „Czwartkowiczów”

Data: 25-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sukces „Czwartkowiczów”

Miło słyszeć o kolejnych wspaniałych wynikach uzyskanych przez młodych lekkoatletów z powiatu pilskiego. Wyśmienite informacje dotarły tym razem z Łodzi, gdzie 21 czerwca zakończył się finał XXI Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. W imprezie wzięło udział osiemnaścioro uczniów z naszego regionu. Łącznie na starcie pojawiło się około 3,5 tysiąca następców Mariana Woronina, wspaniałego sprintera, wieloletniego ambasadora „Czwartków”.

Mniej liczna niż w ostatnich latach reprezentacja Piły i okolic ponownie spisała się na medal. A nawet na cztery medale – dwa złote i tyle samo srebrnych! Dzięki tym osiągnięciom region zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Złote „krążki” zdobyli:

- Aleksandra Witkowska (ur. w 2002 roku) – zwyciężczyni konkursu skoku w dal (wynik: 5,22 m),

- Filip Skałecki (ur. w 2003 r.) – triumfator zmagań w rzucie piłką palantową (wynik: 59,5 m).

Na drugim stopniu podium stanęły:

- Malina Majda (ur. w 2003 r.) – srebro w biegu na 60 metrów (wynik: 8,48 s),

- Marta Kreczmer (ur. w 2002 r.) – srebrny medal w biegu na 60 metrów (wynik: 8,12 s).

Jak podkreśla Leszek Zieliński, prezes Pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i organizator imprezy, pilska edycja „Czwartków” doszła w tym roku do skutku dzięki dotacjom otrzymanym z Powiatu Pilskiego oraz Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” w Warszawie.