Mieszkańcy pomogli

Data: 24-06-2015    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Mieszkańcy pomogli

Niemal cztery tysiÄ…ce zÅ‚otych trafiÅ‚o do puszek w trakcie piÄ…tkowej akcji, którÄ… zorganizowano z myÅ›lÄ… o wsparciu mieszkaÅ„ców Nepalu. CaÅ‚kowity dochód z przedsiÄ™wziÄ™cia zostaÅ‚ przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która koordynuje pomoc dla Nepalczyków. Ten maÅ‚y azjatycki kraj, poÅ‚ożony w Himalajach, przeżyÅ‚ nieszczęście pod koniec kwietnia, kiedy nawiedziÅ‚o go katastrofalne w skutkach trzÄ™sienie ziemi. Wiele tysiÄ™cy osób zginęło, znacznie wiÄ™cej zostaÅ‚o poszkodowanych.

Koncert odbyÅ‚ siÄ™ w piÄ…tek, 19 czerwca na pilskim Deptaku. Na scenie wystÄ…pili miÄ™dzy innymi: zespóÅ‚ N.O.C., Hecny Burtnik, SÅ‚awomir PuchaÅ‚a i Mirek Turczynowicz. ByÅ‚y też licytacje, do których, poprzez podarowanie rekwizytów promujÄ…cych powiat, wÅ‚Ä…czyÅ‚ siÄ™ również starosta pilski Franciszek Tamas.

GÅ‚ównym organizatorem przedsiÄ™wziÄ™cia byÅ‚o Stowarzyszenie Inicjatyw SpoÅ‚ecznych EFFATA.

Zapisz siÄ™ na newsletter