Sportowy sezon dobiegł końca

Data: 18-06-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sportowy sezon dobiegł końca

Ceremoniałem olimpijskim rozpoczęła się ostatnia sportowa impreza w roku szkolnym 2014/2015. Mowa o Powiatowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży, którą po raz kolejny zorganizowano na terenie boisk Gimnazjum nr 5 w Pile. Wydarzenie przygotował Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy. Mimo mało sprzyjającej aury, zawody odbyły się bez przeszkód. Prawo startu w imprezie miały reprezentacje, które spisały się najlepiej podczas całorocznego współzawodnictwa:

- szkoły podstawowe: SP nr 1,2,4 i 7 w Pile,

- gimnazja: Gimnazjum nr 4 i 5 w Pile oraz Zespół Szkół nr 2 i 3 w Pile,

- szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, I Liceum Ogólnokształcące w Pile oraz Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Łącznie w zawodach uczestniczyło 550 uczniów. Rywalizacja toczyła się w kilku konkurencjach. Gwoździem programu były biegi sztafetowe, ale zorganizowano również konkurs skoku w dal, turniej szachowy, a także mecze siatkarskie, koszykarskie i rozgrywki w piłkę nożną. Życzenia uczestnikom zmagań złożyli między innymi wicestarosta Stefan Piechocki, etatowy członek zarządu Eligiusz Komarowski oraz wiceprzewodniczący rady powiatu Roman Sobieszczyk.

Powrót do sportowego współzawodnictwa z udziałem naszych uczniów nastąpi po wakacjach.

Wyniki:

- szkoły podstawowe