Wkrótce Turniej Klas Policyjnych

Data: 26-05-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wkrótce Turniej Klas Policyjnych

Szkoła Policji w Pile oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile po raz siódmy organizują Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, który odbędzie się 1 i 2 czerwca.

Turniej organizowany jest pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, Starosty Pilskiego Franciszka Tamasa, Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego oraz NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Impreza, która jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas „policyjnych”.

Z uwagi na to, że napłynęło 67 zgłoszeń, a według postanowień Regulaminu może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, drużyny biorące udział w Turnieju wyłonione zostały w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy. Marcowe eliminacje przeprowadzono jednocześnie w jednostkach w Pile, Katowicach oraz w Legionowie. W ich wyniku do Turnieju zakwalifikowano 25 szkół (w tym współorganizator oraz szkoły, które zajęły miejsca na podium w poprzedniej edycji) z terenu całej Polski. W finale Piłę odwiedzą reprezentacje z Białego Boru, Bujn, Czarnkowa, Jarocina, Katowic, Komornicy (Serock), Kościerzyny, Malborka, Marcinkowic, Nowogardu, Ostrołęki, Piechowic, Płońska, Poznania, Prószkowa (koło Opola), Radomia, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Wojsławic i Żor.

W VII edycji Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

• sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • test umiejętności strzeleckich.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.