Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile: Szkoła ze smakiem zaprasza

Data: 22-05-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile: Szkoła ze smakiem zaprasza

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile - który pilanin o nim nie słyszał?! To szkoła szczególna pod wieloma względami. Szkoła, która kocha młodych, tętni życiem, śmiało wybiega planami w przyszłość, jest wciąż atrakcyjna pod każdym względem, choć mija jej właśnie siedemdziesiąt lat. Niewątpliwie ten wiek stanowi atut - to wieloletnia tradycja, wypracowana doświadczeniem bogata oferta edukacyjna, sprawdzone miejsca praktyk zawodowych i dobrze wyposażona baza szkoleniowa. I oczywiście to, co stanowi esencję szkoły - odpowiednio wykształcona, kompetentna kadra pedagogiczna, zapewniająca młodzieży nieograniczony dostęp do nauki na wysokim poziomie, zgodnym ze standardami europejskimi oraz sumiennie przygotowująca do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu maturalnego.

ZSG w Pile zapewnia solidne i praktyczne przygotowanie do życia, pracy lub dalszej nauki. Dba o kształtowanie przydatnych umiejętności, dobrych nawyków i postaw. Umożliwia rozwijanie zdolności oraz pasji zawodowych, przedmiotowych i sportowych. Prowadzi ciekawe zajęcia pozalekcyjne m.in. koło taneczne, teatralne, czy koło młodego gastronoma, na których można rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Wspomaga wszelkie formy aktywności społecznych, choćby wolontariat i krwiodawstwo.
ZSG w Pile jest szkołą integrującą i szansą na godną przyszłość w trudnym, współczesnym świecie również dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.
W opinii uczniów:
„Ta szkoła umożliwiła mi spełnianie marzeń i pasji. Zdobyłam umiejętności, które przydadzą się w przyszłości. Co najważniejsze nigdy się tu nie nudziłam”
„Lubię tę szkołę za fajną atmosferę, panuje tu świetny klimat do nauki i zawierania przyjaźni. Organizowane są konkursy o różnej tematyce  z ciekawymi nagrodami.”
Kierunki proponowane na rok szkolny 2015/16 są następujące:
1. Technikum nr  5
- technik żywienia i usług gastronomicznych,
- technik hotelarstwa,
- technik obsługi turystycznej,
- kelner.
2. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5
- kucharz,
- cukiernik, piekarz, wędliniarz (klasa wielozawodowa).
3. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna (dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim)
- kucharz,
- pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Ważnym elementem przyjęcia do technikum i zasadniczej szkoły zawodowej jest zgoda lekarza medycyny pracy, w klasie wielozawodowej potwierdzenie od pracodawcy o przyjęciu na praktykę, natomiast w klasie specjalnej orzeczenie Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych o stopniu niepełnosprawności intelektualnej.
4. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy 3 letnia (dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym)

Dla dorosłych proponujemy dwie formy kształcenia:
1. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe z zakresu:
a) gastronomii:
K.1 Sporządzanie potraw i napojów  T.6;
K.2 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych  T.15
b) hotelarstwa:
K.1 Planowanie i realizacja usług recepcji T.11;
K.2 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi  hotelarskie  T.12
c) turystyki:
K.1 Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych   T.13;
K.2 Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaży usług turystycznych   T.14
2. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych - świadectwo ukończenia gimnazjum.
Uwaga: absolwenci ZSZ rozpoczynają kształcenie w LO od 3. semestru.

Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i chcesz uczyć się języków obcych, interesują Cię podróże, a w szkole angażujesz się w organizację imprez, to rozważ wybór technikum hotelarskiego lub technikum obsługi turystycznej.
A może świetnie czujesz się w kuchni i marzysz o własnej restauracji albo chcesz pomagać ludziom zdrowiej się odżywiać? Pomyśl więc o kwalifikacjach poszukiwanych na rynku pracy – o technikum żywienia i usług gastronomicznych lub zasadniczej szkole zawodowej w zawodach:  kucharz, piekarz, cukiernik, wędliniarz.

Nie możesz się jeszcze zdecydować? Zespół Szkół Gastronomicznych serdecznie zaprasza. To niepowtarzalna okazja, aby dosłownie i w przenośni poznać szkołę ze smakiem i od zaplecza.
Przyjdź, zobacz, dotknij – dołącz!

ZESPÓŁ SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH W PILE, ul. Gen. Sikorskiego 73, 64-920 Piła
email: sekretariat.zsg@wp.pl