Strażacy świętowali w grodzie Staszica

Data: 19-05-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy świętowali w grodzie Staszica

Poprzednia niedziela należała w Pile do strażaków. Na szczęście ich obecność nie zwiastowała tym razem żadnego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wprost przeciwnie – okazją były zaplanowane z należytym wyprzedzeniem wojewódzkie obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Następnie strażacy oraz goście przeszli na plac Staszica, gdzie odbył się apel. W trakcie jego trwania gratulacje oraz słowa wdzięczności przekazał głównym bohaterom między innymi starosta pilski Franciszek Tamas. Po części oficjalnej mieszkańcy korzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Mogli też podziwiać pięć nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych, które zostały zakupione dzięki wsparciu środków unijnych. Doskonale wyposażone wozy trafią do strażnic OSP w Koźminku (powiat kaliski), Łęce Opatowskiej (pow. kępiński), Parkowie (pow. obornicki), Rzgowie (pow. koniński) oraz Świętej (pow. złotowski).