Nasz człowiek mistrzem Polski!

Data: 27-02-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Remigiusz Olszewski, wychowanek Klubu Sportowego Gwardia Piła i reprezentant gminy Kaczory, który od kilku sezonów występuje pod sztandarem OŚ AZS Poznań, wywalczył złoty medal mistrzostw Polski seniorów! Lekkoatleta zwyciężył w biegu na 60 metrów podczas krajowego czempionatu, jaki odbył się wewnątrz supernowoczesnego obiektu w Toruniu. Uzyskany czas: 6 sekund i 63 setne umożliwia „Remkowi” (jak mówią o nim przyjaciele) udział w marcowych mistrzostwach Europy w Pradze.

Warto dodać, że w przypadku Olszewskiego droga do sukcesu zaczęła się od popularnych wśród dzieci „Czwartków Lekkoatletycznych". Jak przypomina Stanisława Zielińska z pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, już w 2003 roku jedenastoletni wówczas mieszkaniec powiatu pilskiego wygrał w Warszawie bieg na 60 metrów.

Podczas tych samych toruńskich zawodów, jakże szczęśliwych dla Remigiusza, chwile chwały przeżywała również Justyna Świerczyńska, chodziarka pilskiej Gwdy. Podopieczna Ignacego Krzewińskiego przebyła dystans 3000 metrów w czasie 12 minut 44 sekund i 8 setnych, co dało jej wymarzone srebro, okraszone nowym rekordem życiowym.