Zjemy kolejną książkę

Data: 10-12-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zjemy kolejną książkę

Dwa wydarzenia przygotowuje w najbliższych dnia Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Pierwsze z nich czeka nas już w piątek, 12 grudnia. O godzinie 18:00 w budynku przy ul. Buczka 14 rozpocznie się spotkanie z Andą Rottenberg, historykiem i krytykiem sztuki, wieloletnią dyrektorką Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie. Temat przewodni: „Obok. Polska – Niemcy. 1000 lat historii w sztuce”.

W imieniu pracowników Biblioteki zapraszamy w to samo miejsce też w poniedziałek, 15 grudnia. Również o 18:00 zacznie się kolejne wydanie „Książki do zjedzenia” – przedsięwzięcia, które łączy poznawanie obcej literatury z kosztowaniem (i to nierzadko w sposób dosłowny) kultury innych krajów. Bohaterką poniedziałkowego spotkania będzie Zsuzsa Bank, niemiecka pisarka i dziennikarka, autorka książek „Pływak”, „Najgorętsze lato” oraz „Jasne dni”. Organizatorzy zapraszają na dodatkowe atrakcje wieczoru: sałatkę ziemniaczaną, prezentację zdjęć nadesłanych przez czytelników oraz minikoncert w wykonaniu Natalii Rogińskiej i Leszka Kołodziejskiego.